Зарядити електромобіль за хвилину: китайці створюють найбільшу в світі мережу станцій по заміні батарей

Зарядити електромобіль за хвилину: китайці створюють найбільшу в світі мережу станцій по заміні батарей Фото: станція швидкої зміни батарей (zgh.com)

Компанія Geely розвиває технологію E-Energee для швидкої заміни акумуляторів електромобілів. Заявлено, що зараз процес заміни сіла тягової батареї займає менше ніж хвилину.

Про це повідомляє РБК-Україна Авто з посиланням на прес-службу Geely.

Створенням дієздатної технології по заміні акумуляторів Geely зайнялася ще в 2017 році, і в її розробці брало участь понад 1000 осіб. Перша станція для заміни акумуляторів E-Energee була побудована в Чунціні у вересні 2020 року, а в наступному році з'являться нові станції в 10 провінціях Китаю.

Мета полягає в тому, щоб до 2025 року побудувати 5000 станцій по заміні акумуляторів по всьому Китаю.

Зарядити електромобіль за хвилину: китайці створюють найбільшу в світі мережу станцій по заміні батарейЩо цікаво, весь процес заміни батареї триває 59 секунд, що є поліпшеним результатом в порівнянні зі спочатку заявленими 90 секундами. Крім того, завдяки автоматичній системі оплати водієві навіть не потрібно виходити з автомобіля.

З такою швидкістю неможливо зарядити жоден електромобіль у світі, ні навіть заправити паливом машину з ДВС.

Зарядити електромобіль за хвилину: китайці створюють найбільшу в світі мережу станцій по заміні батарейЗараз послуга переважно використовується корпоративними парками, що скорочує час простою їх електромобілів. Функцію швидкої заміни акумуляторів підтримують нові машини Geely.

Зарядити електромобіль за хвилину: китайці створюють найбільшу в світі мережу станцій по заміні батарейНагадаємо, представлений новий Jeep Grand Cherokee. Найголовнішою новиною стала поява плагін-гібридної версії.

Також повідомлялося, що Rolls Royce показав свій перший електромобіль. Новинка під ім'ям Spectre повинна бути офіційно представлена в четвертому кварталі 2023 року.