Toyota обігнала за продажами GM і йде на рекорд, який тримався 90 років

Toyota обігнала за продажами GM і йде на рекорд, який тримався 90 років Моделі Toyota (Фото: toyota.com)

На автомобільному ринку США гряде революція: за підсумками трьох кварталів Toyota вийшла на перше місце за обсягом продажів, обігнавши багаторічного лідера GM. Якщо динаміка збережеться до кінця року, впаде рекорд, який тримався майже 90 років!

Про це повідомляє РБК-Україна Авто з посиланням на Detroit News.

За дев'ять місяців 2021 року продажі Toyota в США склали 1 млн 858 тисяч автомобілів – тоді як концерн GM з усіма своїми брендами реалізував 1 млн 777 тисяч машин. Причому якщо у General Motors серед найбільш продаваних машин – суцільно пікапи, то бестселерами Тойоти стали кросовер RAV4 і седан Camry.

За мірками величезного американського ринку, різниця в 80 тисяч машин невелика, але джи-емівців повинні лякати не абсолютні цифри, а динаміка зростання японського бренду. У порівнянні з трьома кварталами кризового 2020 року GM наростив продажі всього на 0,1 відсотка, а ось Toyota – на істотні 27,9%.

У General Motors у всьому звинувачують горезвісний дефіцит напівпровідників. Toyota, яка цього року зупиняла всі свої 14 заводів в Японії, теж від нього страждає, але, як бачимо, з проблемами справляється краще. Річ у тім, що після великого землетрусу в Японії 10 років тому компанія створила стратегічні запаси ключових вузлів і комплектуючих, включаючи й мікросхеми. Ось вони й стали в нагоді, дозволивши менше залежати від нестачі мікрочіпів.

Першість Тойоти, ймовірно, збережеться і в четвертому кварталі, адже криза напівпровідників далека від завершення. І тоді за підсумками 2021 року японська марка вперше у своїй історії очолить загальний рейтинг продажів автомобілів в США. Для GM це буде дуже болючий удар – концерн лідирував на рідному для себе ринку майже 90 років!

Нагадаємо, в Україні почався дефіцит нових автомобілів. Криза призвела до зниження випуску машин і затримок поставок в автосалони.

Також ми повідомляли, що у Каліфорнії знайшли поле з кинутими спорткарами Porsche. Машини стоять під відкритим небом, і у них є власник.