Індійський електромобіль Ekonk навчили охолоджувати батарею через "дихання"

Індійський електромобіль Ekonk навчили охолоджувати батарею через "дихання" Фото: Vazirani Ekonk (topgear.com)

Через три роки після презентації свого першого гіперкара під назвою Shūl, компанія Vazirani Automotive з Індії представила Ekonk – електричний спайдер, який може вважатися найлегшим електричним спорткаром у світі. Одномісний автомобіль важить всього 738 кг при потужності силової установки в 732 к.с.

Про це повідомляє РБК-Україна Авто з посиланням на Top Gear.

Секрет унікально малої ваги індійського суперкара – інноваційна технологія охолодження акумулятора DiCo. Засновник компанії Чанкі Вазірані стверджує, що ця вона заснована на біомімікрії. Акумуляторні модулі мають повітряне охолодження, а не рідинне, імітуючи терморегуляцію тварин і людей за допомогою дихання.

Автовиробник поки що тримає в секреті ємність акумулятора, час зарядки та передбачуваний запас ходу на одній батареї.

Індійський електромобіль Ekonk навчили охолоджувати батарею через "дихання"Ekonk названий на честь великого вибуху, який згадується індійських Писаннях. Гіперкар випробовувався на національному автомобільному випробувальному треку в Мумбаї, досягнувши першої "сотні" всього за 2,54 секунди, а максимальна швидкість перевищила 300 км/год.

Індійський електромобіль Ekonk навчили охолоджувати батарею через "дихання"Кузов машини виконаний з вуглеволокна. Водій сидить з правого боку автомобіля. На цей час терміни серійного виробництва Ekonk не називаються. Повідомляється, що Vazirani Automotive відкрита для співпраці з іншими виробниками.

Раніше стало відомо, коли в Україну приїдуть нові покоління кросоверів-бестселерів. Це нові покоління Nissan Qashqai, Kia Sportage і Mitsubishi Outlander.

Нагадаємо, що Tesla підвищила ціни на флагманські моделі. Автовиробник вирішив підняти ціну електромобіля Model S Long Range на 5000 доларів.