Японія приєдналася до скарги Євросоюзу на Росію до Світової організації торгівлі (СОТ) з приводу утилізаційного збору на імпортні автомобілі в РФ, передає Reuters з посиланням на повідомлення СОТ.
"Японія повідомила секретаріат СОТ про своєму запиті на проведення консультацій з Російською Федерацією з питання заходів з боку Росії щодо так званого "утилізаційного збору "на автомобілі", - повідомила організація.
Запит про проведення консультацій в СОТ передбачає можливість позасудового врегулювання торгового спору протягом 60 днів.
На початку липня 2013 р. Євросоюз офіційно ініціював розгляд у СОТ з питання утилізаційного збору на імпортні автомобілі в РФ. Як пояснили в Єврокомісії, "утилізаційний збір несумісний з базовим правилом СОТ, заборонним дискримінацію імпортних товарів".
18 липня 2013 р. торговий представник США Майкл Фроман заявив, що Сполучені Штати Америки приєднаються до суперечки з питання російського утилізаційного збору. 22 липня делегація Туреччини в СОТ повідомила Росію і Євросоюз про своє бажання приєднатися до консультацій з приводу утилізаційного збору на імпортні автомобілі в РФ. Цей намір Туреччина обгрунтувала тим, що утилізаційний збір несприятливо впливає на турецький експорт до Росії.
У травні 2013 р. уряд РФ вніс до Держдуми законопроект, що поширює утилізаційний збір і на російський автопром. Проект закону передбачає скасування діючих правил, які дозволяють не платити утилізаційний збір російським виробникам автотранспорту, який прийняв добровільні гарантійні зобов'язання з утилізації випускаються ними машин. Дія документа поширюється на автомобілі, вироблені в Росії, а також ввезені з території країн Митного союзу (Казахстану і Білорусі), і автомобілі, поміщені в Калінінградській області під процедуру вільної митної зони.
З прийняттям цього законопроекту Росія "виконає свої зобов'язання члена СОТ щодо створення рівних умов для вітчизняних виробників та імпортерів", наголошується в пояснювальній записці до законопроекту. Разом з тим у ньому наголошується, що Росія повинна буде скоординувати свої дії з партнерами по Митному союзу. "Це потребуватиме додаткових консультацій з представниками Республіки Білорусь та Республіки Казахстан з питання введення утилізаційних зборів на території країн Митного союзу", - йдеться в документі.