Toyota хоче відмовитися від пластику в своїх автомобілях і вже придумала йому заміну

Toyota хоче відмовитися від пластику в своїх автомобілях і вже придумала йому заміну Фото: Toyota Mirai (pressroom.toyota.com)

Компанія Toyota хоче відмовитися від традиційного пластику в інтер'єрах своїх майбутніх автомобілів. Замість нього передбачається використовувати інноваційні матеріали.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Toyota.

В якості альтернативи пластику розглядається Durabio – біополімерний полікарбонат, який розробила компанія Mitsubishi Chemical. Новий матеріал за властивостями та сфері застосування максимально близький до плексигласу, або склу. В основі інноваційного пластику – органічний матеріал, ізосорбід.

Першою деталлю, створеною з нового біополімерного Durabio, стане панель управління кліматичною установкою для пасажирів другого ряду на водневому седані Toyota Mirai. По міцності та стійкості до дрібних пошкоджень органічний матеріал не поступається синтетичному пластику. В основі Durabio лежить глюкоза, яку спочатку перетворюють на сорбідол, а потім на ізосорбід.

Якщо експеримент з панеллю блоку мікроклімату визнають успішним, то сферу застосування органічного пластику істотно розширять. У Toyota вже вивчають можливість виготовляти з нього зовнішні корпуси сенсорних екранів і щитки приладів. Цікаво, що дрібносерійно Durabio вже застосовувала на своїх автомобілях компанія Renault. Зокрема, на деяких хетчбеках Clio 2016 року випуску з цього матеріалу виконана обробка щитка приладів.

Раніше ми писали, що електричні кросовери Audi e-tron відкликають через корозію в гальмах. Відкликна кампанія торкнеться електромобілів, які були випущені з 1 по 8 липня цього року.

Також ми повідомляли, що новий Jeep Grand Cherokee вперше стане гібридом. Новинка зовні буде майже повністю повторювати семимісний Grand Cherokee L.