Стартувало серійне виробництво найбільш далекобійного електромобіля у світі

Стартувало серійне виробництво найбільш далекобійного електромобіля у світі Фото: Lucid Air (lucidmotors.com)

У США стартувало виробництво довгоочікуваного електромобіля Lucid Air, який на цей момент має найбільший у світі запас ходу без підзарядки. Він становить замалим не 840 км.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу компанії.

Компанія Lucid представила модель Air ще у 2016 році й планувала почати виробництво двома роками пізніше. Але відсутність інвестицій змусило підкоригувати свої плани.

Ситуація змінилася після того, як у 2018 році Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії викупив контрольний пакет акцій Lucid за 1 мільярд доларів. Це дозволило компанії побудувати складальний завод в Каса-Гранде, штат Аризона, і нарешті вивести електромобіль на ринок.

Стартувало серійне виробництво найбільш далекобійного електромобіля у світі

Перші екземпляри Lucid Air в спеціальній версії Dream Edition повинні бути доставлені покупцям в кінці наступного місяця. Електромобіль може похвалитися повним приводом, а також сумарною потужністю електродвигунів 1111 к.с.

Розгінна динаміка вражає. Седан набирає першу "сотню" всього за 2,7 секунди, а максимальна швидкість складає 270 км/год. Дальність ходу на одному заряді батареї становить 837 км за стандартом EPA. Для порівняння: Tesla Model S Long Range з найбільш ємною батареєю може проїхати без підзарядки 652 км.

Зараз Lucid має в портфелі вже понад 13 000 замовлень на седан Air. У той час як виробництво тільки почалося, компанія працює над розширенням заводу для запуску другої моделі в лінійці. Це буде електричний кросовер під назвою Gravity, який повинен дебютувати у 2023 році.

Нагадаємо, Toyota хоче відмовитися від пластику в своїх автомобілях і вже придумала йому заміну. В якості альтернативи пластику розглядається Durabio-біополімерний полікарбонат.

Також повідомлялося, що глава Mercedes-Benz назвав реальні терміни поставок деяких моделей. Проблеми вже традиційно пов'язані з глобальною нестачею напівпровідників.