Програла по-крупному: Tesla виплатить штраф у 137 млн доларів через расову дискримінацію

Програла по-крупному: Tesla виплатить штраф у 137 млн доларів через расову дискримінацію Завод Tesla в Каліфорнії (Фото: GettyImages)

Федеральний суд Сан-Франциско постановив, що Tesla повинна виплатити величезну компенсацію своєму колишньому працівнику Оуену Діасу, постраждалому від расової дискримінації.

Про це повідомляє РБК-Україна Авто з посиланням на BBC.

В обвинувальному висновку констатується, що найбільший виробник електромобілів закривав очі на дискримінацію і расові зловживання на заводі компанії з виробництва електромобілів у Фрімонті (штат Каліфорнія).

Потерпілий, афроамериканець Оуен Діас, працював на цьому підприємстві ліфтером у 2015 і 2016 роках. "Прогресивний імідж компанії Tesla був фасадом, що прикриває її регресивне, принизливе поводження зі співробітниками-афроамериканцями", - йдеться в позові.

Програла по-крупному: Tesla виплатить штраф у 137 млн доларів через расову дискримінацію

Підприємство Tesla у Фремонті, штат Каліфорнія

Діас стверджує, що співробітники Tesla залишали по всьому заводу малюнки свастики, расистські графіті та образливі карикатури, а керівництво заводу ніяк не реагувало.

Своєю чергою, адвокати Tesla відзначили, що компанія відреагувала на скарги пана Діаса, звільнивши двох підрядників і усунувши від роботи ще одного. І хоча, компанія була "не ідеальною" у 2015 і 2016 роках, але з того часу "пройшла довгий шлях" у викоріненні расової дискримінації.

Програла по-крупному: Tesla виплатить штраф у 137 млн доларів через расову дискримінацію

Оуен Діас (праворуч) зі своїм сином Деметриком у їхньому будинку в Вальєхо, Каліфорнія.

Присяжні присудили Діасу 6,9 мільйона доларів за емоційні страждання, але більшу частину зі 130 мільйонів доларів склали фінансові санкції проти Tesla.

Це один з найбільших штрафів в історії у справах, пов'язаних з расовою дискримінацією. Адвокати Tesla поки не повідомляють, чи планує компанія подавати апеляцію.

Нагадаємо, в той час, як більшість автовиробників продовжують страждати від дефіциту напівпровідників Tesla завершила третій квартал 2021 року з новим рекордом продажів. Компанія випустила і реалізувала 237,8 і 241,3 тисячі електромобілів відповідно.