Введений Росією утилізаційний збір є дискримінаційним, - європейський експерт

Введений Росією утилізаційний збір на імпортні автомобілі надзвичайно дискримінаційний щодо іноземних виробників. Про це в коментарі БТБ заявив директор Європейського центру міжнародної політичної економіки Фредрік Еріксон.

"Ці утилізаційні збори надзвичайно дискримінаційні, оскільки застосовуються тільки до закордонних виробників, які привозять автомобілі на російський ринок. Вони не застосовуються до автовиробників в Росії", - зазначив економіст.

"Це означає, що ви дискримінуєте іноземних виробників. І ви робите це тому, що хочете підтримати домашнє виробництво в країні. Тому це чистий протекціонізм, ніщо інше", - вважає Еріксон.

Економіст назвав також дуже високими суми зборів для іноземних виробників, які ввозять авто на російський ринок.

"Це важко співвіднести з будь-якими реалістичними цифрами про те, скільки коштує утилізувати машину в Росії", - зазначив він.

Він також вважає, що якщо Росія добровільно не скасує утилізаційний збір на автомобілі, його доведеться скасовувати через суд.

"Це нерівноправність, яке має бути залагоджено судом СОТ, якщо, звичайно, Росія не вирішить цю проблему сама добровільно до того, як справа досягне цього етапу", - зазначив Еріксон і додав, що другий варіант для Росії вигідніше, і він вважає, що вона сама це розуміє.

"Я думаю, є підстави говорити про те, що ця справа може вирішитися. Єдине питання - це Росія захоче вирішити це мирно і в короткі терміни, або вона захоче затягувати правові процедури, наскільки це буде можливо", - сказав Еріксон.

Нагадуємо, Росія ввела утилізаційний збір у вересні минулого року. Утилізаційний збір в Росії оплачується при імпорті нових і старих машин, зате вітчизняні виробники звільнені від сплати та надають гарантії безпечної утилізації транспортного засобу в майбутньому.

29-30 липня в ході консультацій між Європейським Союзом і Росією Україна заявила про порушення Росією принципів СОТ через утилізаційного збору і назвала його дискримінаційним.

Раніше Японія, Китай, США, Туреччина і Україна направили до СОТ скарги на введення Росією утилізаційного збору на автомобілі.