У ПАР працівники автопрому після місяця страйку отримали збільшення зарплати

Працівники сектора автопромисловості в ПАР отримали збільшення зарплати і припинили страйк, який йшов більше місяця і коштувала компаніям десятки тисяч одиниць транспортних засобів. Про це повідомляє телеканал "Росія 24".

Автовиробники уклали угоду з 45 тис. членами профспілки, згідно з яким їх зарплата в першому році буде підвищена на 10% та на 8% щорічно протягом подальших двох років.

Страйки дорого обійшлися виробникам. Зупинка роботи в даному секторі була обумовлена тритижневими страйками робітників.

Через страйки корпорація Ford Motor не виробила 10 тис. машин, що еквівалентно 16% її річного виробництва автомобілів в Південній Африці. Компанія Toyota і BMW AG, кожна окремо, не змогли випустити 13 тис. автомобілів.

Втрати, пов'язані з заворушеннями в автомобільному секторі, поставили під сумнів конкурентоспроможність Південної Африки в якості виробничого центру. Тим самим можуть зірватися плани уряду щодо створення нових робочих місць.

Економіка Південної Африки зростала найповільнішими темпами за останні роки, вона збільшувалася на 2%, що нижче середнього прогнозу зростання на 4,9% на решті частини континенту. Страйки можуть знизити навіть ці низькі темпи.