В Україні в серпні 2013 р. продажі нових автомобілів виросли на 42% - до 26 тис. одиниць, - експерти

В Україні в серпні 2013 р. порівняно з відповідним періодом 2012 р. продажі нових автомобілів виросли на 42% - до 26 тис. одиниць, тим самим продемонструвавши рекордні обсяги місячних продажів за останні два роки. 

В Україні в серпні 2013 р. порівняно з відповідним періодом 2012 р. продажі нових автомобілів виросли на 42% - до 26 тис. одиниць, тим самим продемонструвавши рекордні обсяги місячних продажів за останні два роки. Про це пише "Комерсант-Україна" за даними інформаційно-аналітичної групи "AUTO-Consulting"

"Відкладати покупку автомобіля до настання кращих часів споживачі не стали через введення утилізаційного збору", - відзначає комерційний директор "Hyundai Motor Україна" Геннадій Четверухін. Свій внесок у підвищення попиту внесла і неоднозначне формулювання закону. Роз'яснення ДАІ про те, що під дію утилізаційного збору після 1 вересня не потрапляють ввезені до цієї дати автомобілі, з'явилося лише за два дні до вступу закону в силу. Нагадаємо, зараз з кожного нового ввезеного автомобіля повинен братися утилізаційний збір у розмірі 4,73-30,2 тис. грн.

Клієнти поспішали зареєструвати автомобілі, з-за чого зросла кількість угод за готівкові кошти, розповідає регіональний директор "Атлант-М Юг" (дилер Renault) Олександр Дмитерчук. За його словами, в серпні знизилася частка покупок за кредитні кошти. У серпні в його компанії вона не перевищила 20% проти 25% місяцем раніше.

Клієнти зможуть придбати автомобілі за старими цінами ще й у вересні, заспокоюють учасники ринку. Геннадій Четверухін каже, що складських запасів його компанії досить ще на 1-1,5 місяця. "Після введення спецмита ми ще якийсь час могли утримувати ціни за рахунок нашого заробітку. Однак тепер ресурси підходять до кінця, і ціни зростуть пропорційно збору",- зазначив Четверухін.

Деякі учасники ринку вже зараз заявляють про дефіцит популярних автомобілів. "На початку серпня клієнти Renault викупили моделі Logan, Sandero, Megane і Fluence. Тепер необхідно чекати мінімум місяць, щоб придбати ці моделі, але вони вже будуть за новими цінами", - повідомив Дмитерчук.

Учасники ринку не передбачають його подальшого зростання. "Швидше за все, у вересні продажі будуть в межах 18-19 тис., але після підвищення цін щомісячна реалізація не перевищить 15 тис.", - вважає Четверухін. За словами Дмитерчука, невелике пожвавлення продажів може відбутися в грудні, коли дилери традиційно проводять знижки та акції. Однак за підсумками року, на думку фахівця, автопродаж зменшаться на 5-10% в порівнянні з 2012 роком.

Нагадаємо, згідно з даними асоціації "Укравтопром", первинні продажі легкових автомобілів у серпні зросли на 24% - до 23,5 тис. одиниць. За попередніми даними в Україні в серпні 2013 було вироблено 5 тис. 769 автотранспортних засобів, що на 14,1% більше, ніж у липні, і на 21% менше аналогічного показника минулого року. За вісім місяців показник скоротився на 46%.

Автовиробники вважають, що дещо поліпшити критичну ситуацію в галузі допомогло введення додаткових мит на імпорт автомобілів, і введення утилізаційного збору, і очікують подальших кроків з підтримки автовиробництва і стимулюванню споживчого попиту.