Узбекистан знизив з 5% до 2% акциз на імпорт автомобілів з України і РФ

Узбекистан знизив з 5% до 2% ставку акцизного збору на імпортовані з України і Російської Федерації автомобілі.

Узбекистан знизив з 5% до 2% ставку акцизного збору на імпортовані з України і Російської Федерації автомобілі. Про це йдеться в постанові Президента Республіки Узбекистан "Про прогнози основних макроекономічних показників і параметрів Державного бюджету Республіки Узбекистан на 2014 р.", повідомляє асоціація "Укравтопром".

Одночасно цим же документом в Узбекистані введений збір в Республіканський дорожній фонд при Мінфіні за придбання та/або тимчасове ввезення автотранспортного засобу. Ставка цього збору залежить від віку автомобіля і розраховується у відсотках від мінімальної заробітної плати в країні на кожну кінську силу автотранспортного засобу.

Для автомобілів з терміном експлуатації до 3 років - 10% мінімальної зарплати за кожну кінську силу, для автомобілів з терміном експлуатації від 3 до 7 років - 7%, і 5% для авто, термін експлуатації яких не перевищує 7 років.

В "Укравтопромі" пояснюють, що офіційна середня зарплата в Узбекистані складає 96 105 сумів, або 43,6 дол. Таким чином, при купівлі нового імпортного автомобіля з двигуном потужністю 100 к.с. необхідно сплатити в Республіканський дорожній фонд 436 дол.

При цьому, для нових автотранспортних засобів виробництва Республіки Узбекистан, Російської Федерації та України, придбаних в спеціалізованій торговельній мережі, розмір збору не повинен бути менше 3% від ціни придбання.