Центр американського автопрому Детройт подав на банкрутство
Міська влада Детройта подали прохання про банкрутство, передає агентство Associated Press. Це найбільший випадок банкрутства муніципального утворення в США. Заборгованість міста може досягти 18,5 млрд дол. Дефіцит міського бюджету складає 380 млн дол.
Формальне прохання про початок процедури про визнання фінансової неспроможності було подане до спеціального федерального суду США з банкрутства. Ініціатором подібного кроку став кризовий керівник міста Кевін Орр (на фото). Він намагався домовитися з кредиторами Детройта, серед яких пенсійні і профспілкові фонди, про радикальну реструктуризацію і скорочення заборгованості, проте зазнав невдачі.
Читайте також: Детройт опинився на межі банкрутства
Прохання про банкрутство містить посилання на статтю про захист прав банкрота. Останнє було схвалене губернатором-республіканцем штату Мічіган Ріком Снайдером. "Абсолютно очевидно, що фінансові складнощі Детройта не можуть бути вирішені без подібного прохання. Це єдино можлива альтернатива", - вважає політик.
У разі схвалення судом прохання міста про банкрутство, майно Детройта буде пущено з молотка для погашення боргів.
В Адміністрації Президента США Барака Обами заявили, що уважно відстежують ситуацію в Детройті.
Читайте також: За порятунок Детройта від банкрутства заплатять утримувачі муніципальних облігацій і пенсіонери
Ще в середині червня повідомлялося, що Детройт частково припинив обслуговування заборгованості в 18,5 млрд дол. Із загальної заборгованості в 18,5 млрд дол. незабезпеченими є 11,5 млрд дол. Втрати утримувачів застрахованих і забезпечених облігацій будуть менші, проте точні цифри поки не розголошуються.
Експерти Fitch і S&p прогнозували, що підсумкове банкрутство Детройта майже неминуче. Банкрутство автомобільної столиці США призведе до підвищення вартості запозичень для його рідного штату Мічіган.
Детройт вважається центром американської автомобільної індустрії. У самому місті і його околицях розташовані штаб-квартири "великої трійки" - концернів GM, Ford і Chrysler. З 1950 р. населення міста скоротилося з 1,7 млн до 700 тис. осіб. Серйозний занепад Детройта почався в 1970-1980 рр. у зв'язку з кризою американської автомобільної промисловості.