Toyota відкликає близько 1,9 млн автомобілів для оновлення бортових комп'ютерів

Найбільший у світі автоконцерн Toyota Motor відкликає близько 1,9 млн своїх автомобілів моделі Pirus, щоб перевстановити програмне забезпечення (ПЗ) на бортових комп'ютерах.

Найбільший у світі автоконцерн Toyota Motor відкликає близько 1,9 млн своїх автомобілів моделі Pirus, щоб перевстановити програмне забезпечення (ПЗ) на бортових комп'ютерах, передає Bloomberg.

Повідомляється, що відкликанню підлягають машини тільки цієї моделі, випущені з березня 2009 р. Це більше половини всіх Toyota Pirus, яка випускається з 1997 р. (всього за 17 років японський концерн випустив 3,6 млн автомобілів моделі Pirus).
Це один з найбільш великих за масштабом відгуків автомобілів за останні роки. В листопаді 2013 р. німецький автовиробник Volkswagen відкликав 2,6 млн своїх автомашин для перевірки паливної системи і світлових приладів.

За даними Bloomberg, з 2012 р. Toyota Motor відкликав більше автомобілів, ніж всі американські автоконцерни разом узяті. Так, у жовтні 2013 р. у 885 тис. автомашин була перевірена працездатність подушок безпеки, у вересні 2013 р. 615 тис. Toyota Sienna були відкликані з-за дефекту коробки передач, а в квітні 2013 р., також через проблеми з подушками безпеки, Toyota відкликала 1,73 млн автомобілів 2000-2004рр. випуску.

Однак ні масові відгуки продукції, ні заплановане згортання виробництва в Австралії не завадили позитивним прогнозам компанії в найближчій перспективі. На тлі ослаблення ієни і зростання продажів, компанія планує подвоїти чистий прибуток до рекордних 18,8 млрд дол. в 2013-2014 фінансовому році.

Toyota Motor є одним з провідних автовиробників. Компанія зберегла статус найбільшого в світі автовиробника за підсумками першого півріччя 2013р., обігнавши американський концерн General Motors (GM) і німецький Volkswagen і піднявши продажі своїх машин на іноземних ринках до рекордного рівня. За підсумками I півріччя 2013 р. обсяг продажів досяг 9,111 млн одиниць.
Toyota Motor повернула собі титул світового лідера у 2012 р., знову випередивши свого американського конкурента General Motors за обсягами продажу на світовому ринку. У 2011р. Toyota втратила лідерство з-за землетрусу і цунамі в Японії і повені в Таїланді, які порушили ланцюжок поставок автогіганта.