Нардеп пропонує виключити водійське посвідчення із списку документів, що посвідчують особу

Позафракційний народний депутат Леонід Сергієнко пропонує виключити водійське посвідчення із списку документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус. Про це йдеться у законопроекті № 3773 "Про внесення змін до закону України "Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус щодо посвідчення водія", текст якого розміщений на сайті верховної ради України.

Так, законопроект пропонує внести зміни до статті 13 закону "Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус", водійське посвідчення виключається із списку документів що посвідчують особу.

Також законопроект скасовує статтю 29, згідно х якою посвідчення водія є документом, що посвідчує особу та її спеціальний статус у частині підтвердження права його власника на керування транспортними засобами, а також виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій.

"Метою проекту закону України є законодавче врегулювання правових основ організації та діяльності ДАІ Міністерства внутрішніх справ України щодо надання адміністративних послуг з видачі та обміну посвідчення водія на право керування транспортними засобами... Прийняття законопроекту дозволить децентралізувати персоналізацію бланків документу посвідчення водія та забезпечити внесення відомостей до бланків посвідчень водія і реєстраційних документів на транспортний засіб у територіальних центрах надання послуг ДАІ МВС, що забезпечить своєчасне задоволення потреби громадян при наданні послуг з видачі та обміну посвідчення водія на право керування транспортними засобами", - йдеться у пояснювальній записці до документа.