МЕРТ ініціює створення за 35 млрд грн моделі українського автомобіля

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) ініціює створення за 35 млрд грн моделі українського автомобіля.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) ініціює створення за 35 млрд грн моделі українського автомобіля. Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

Так, уряд сьогодні розгляне проект державної цільової економічної програми розвитку легкового автомобілебудування на період до 2020 р., розроблений МЕРТ. Основною метою програми є створення умов для конкурентоспроможного розвитку галузі.

Проект концепції пропонує три варіанти вирішення проблеми в галузі.

Перший передбачає залишити існуючу ситуацію без змін, в результаті чого в Україні збережеться лише складання імпортних автомобілів.

Другим варіантом є створення власної моделі автомобіля за рахунок внутрішніх ресурсів, що потребує прямого фінансування з бюджету близько 35 млрд грн.

Оптимальним вважається третій варіант, спрямований на спільні зусилля органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та автомобільних підприємств для створення нових підприємств за участю світових автоконцернів з випуску автомобілів і автокомплектуючих. Програма передбачає фінансування розвитку галузі за рахунок коштів державного бюджету та залучених інвестицій, а також власних фінансів автопідприємств.

Очікується, що до 2020 р. будуть створені додатково 175,8 тис. робочих місць. Виробництво автомобілів до кінця терміну дії програми має становити 734,4 тис. в рік, з яких 220,3 тис. - для постачання на експортні ринки. Локалізація виробництва продукції повинна складати не менше 55%, а частка на ринку українських автомобілів повинна зрости з 20% до 60%.