Камери в салоні: штучний інтелект Amazon ущемляє водіїв компанії
Водії служби доставки Amazon масово скаржаться, що їх несправедливо карають через камери штучного інтелекту. І позбавляють через це бонусів і доплат.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на CarScoops
Камери Netradyne гігант онлайн-покупок Amazon почав встановлювати у своїх автофургонах на початку цього року - станом на вересень більш ніж половина його американського парку доставки були оснащені цими пристроями.
Вдосконалена чотирьохоб'єктивна камера зі штучним інтелектом записує і аналізує обличчя і поведінку водіїв протягом всієї зміни. Кожного разу, коли виявляється так звана "відволікаюча подія" - тобто порушення або недодержання прийнятих стандартів роботи, відзнятий матеріал завантажується в інтерфейс служби контролю Amazon.
Камери Netradyne можуть визначати, чи позіхає водій, пристебнутий він ременем безпеки та чи відволікається під час водіння. Збираючи при цьому біометричні дані, через що деякі водії звільняються.
Відзнятий відеоряд впливає на оцінку водія з безпечного водіння, яка виставляється в кінці кожного тижня. Ці оцінки визначають бонуси, премії та доплати. Для того, щоб їх отримати має бути зареєстровано менш як п'ять "подій" на 100 маршрутів доставки.
При цьому водії в Каліфорнії, Техасі, Канзасі, Алабамі та Оклахомі заявляють, що найчастіше камери карають їх несправедливо – наприклад, за погляд в бічне дзеркало, включення під час руху радіо і навіть коли водії в пробці змушені скорочувати дистанцію до попереду тягнеться авто.
"Камери Netradyne, які Amazon встановила в наших фургонах, були суцільним кошмаром", - розповідає колишній водій служби доставки. "Вона стежила за кожним моїм кроком. І кричала на мене противним роботизованим голосом за недотримання безпечної дистанції, коли мій фургон "підрізали". Якщо я дивився в бічне дзеркало, щоб переконатися в безпечному перестроюванні, камера вважала, що я відволікаюся – лише тому, що моє обличчя було повернуто трохи в сторону. Я ніколи не відчував себе в безпеці за кермом, коли камера стежила за будь-яким моїм рухом".
Своєю чергою в Amazon заявляють, що компанія встановила інтелектуальні камери, щоб водії «відчували себе в безпеці на дорозі». І стверджують, що в результаті число нещасних випадків на виробництві скоротилося на 48 відсотків, а кількість порушень ПДР і зовсім на 77%.
Попри настільки бравурні заяви, деяким водіям настільки набридли камери, що вони заклеюють об'єктиви липучками або навіть вночі водять в темних сонцезахисних окулярах, щоб обійти всевидючий "монітор абстрактного водіння".
Видання Forbes оновило рейтинг найбагатших людей світу. Першу позицію займає 57-річний засновник Amazon Джефф Безос.