Голова ДАІ Анатолій Сіренко: "Запровадження фотофіксації дасть в бюджет 20 млрд грн у вигляді штрафів"

Автор: RBC.UA
Запровадження тотальної технології фотофіксації порушень правил дорожнього руху потребує близько 1 млрд грн, втім, за рік ця новація дозволить наповнювати держбюджет на 20 млрд грн - у вигляді штрафів. Про це, а також про майбутнє "Кобри" та співпрацю ДАІ с громадськими рухами в інтерв'ю РБК-Україна розповів голова ДАІ Анатолій Сіренко.

РБК-Україна: Ви заявляли про плани по реорганізації ДАІ. У чому полягає ця реорганізація? Коли планується подати в МВС конкретні пропозиції щодо реорганізації підрозділу? Чи є на сьогодні якісь затверджені пункти?

Анатолій Сіренко: Минулого тижня в МВС відбулася нарада за участю Державної прикордонної служби, Державної міграційної служби, Державної служби з надзвичайних ситуацій, де були розглянуті питання концепції реформування правоохоронних органів України.

Протягом двох тижнів МВС повинно надати уряду свої пропозиції щодо концепції реорганізації. Перші кроки зроблено. З 10 по 15 червня ми плануємо провести Національний форум з безпеки дорожнього руху, де розглянемо широкий спектр питань, у тому числі і реорганізацію ДАІ.

РБК-Україна: Чи завершилася переатестація співробітників колишнього спецпідрозділу ДАІ "Кобра"? Які функції сьогодні виконує спецпідрозділ ДАІ з позивним "Океан" (колишня "Кобра")?

Анатолій Сіренко: 60 співробітників спецпідрозділу, який до 2008 р. називався "Кобра", трохи більше місяця назад вирушили до східних регіонів нести службу в "гарячих точках". Протягом місяця вони забезпечували безпеку дорожнього руху і охорону громадського порядку в Донецькій області.

Внаслідок цього, один співробітник поранений, його було прооперовано. Інші, на щастя, повернулися здоровими. Наразі ці співробітники відправлені у відпуску. На їх місце виїхали інші 60 співробітників, які зараз несуть службу на трьох постах, зокрема, в самому Слов'янську, на кордоні із Донецькою областю, і в м. Ізюм.

Станом на зараз, з 262 працівників цього спецпідрозділу залишилось 200 чоловік. Частина з них у цей час забезпечує правопорядок на сході. Інші працівники з цього спецпідрозділу забезпечують супровід, наприклад, делегацій з інших країн.

Під час виборів до України приїдуть міжнародні спостерігачі. Працівники цього спецпідрозділу будуть забезпечувати їм супровід. Робота для даного спецпідрозділу є завжди.

РБК-Україна: Чи планується переатестація рядового особового складу ДАІ? Чи були після Вашого призначення на посаду керівника ДАІ кадрові ротації рядового особового складу ?

Анатолій Сіренко: Для чого проводити переатестацію зараз? Адже в процесі реорганізації ДАІ, буде змінена назва автоінспекції і тоді потрібно буде проводити переатестацію. А тих співробітників, які себе дискредитують, ми звільняємо.

РБК-Україна: Автомобілісти заявляють про збільшення випадків хабарництва серед інспекторів ДАІ на дорогах по всій Україні після революції. Також заявляють про зловживання пристроями фіксації швидкості. Як Ви вважаєте чому?

Анатолій Сіренко: Я не знаю, хто про таке каже. Але мені часто дзвонять і народні депутати, і прості громадяни, і дякують за те, що ДАІ почала працювати краще.

Якщо є факти хабарництва, здирництва, неділових стосунків з учасниками дорожнього руху, то мій телефон є на нашому сайті. Можна телефонувати і вдень, і вночі. За кожним фактом ми обов'язково винесемо рішення.

Від себе скажу, що ДАІ стала прозорішою та більш відкритою для спілкування. Ми готові вислухати всі пропозиції і зауваження та спільно працювати над різними питаннями.

РБК-Україна: Чи плануєте ви співпрацювати з громадськими організаціями у питаннях боротьби з корупцією серед інспекторів ДАІ? Приміром, з Дорожнім контролем?

Анатолій Сіренко: Безумовно, ми співпрацюємо з усіма організаціями, які готові надавати нам допомогу в забезпеченні безпеки дорожнього руху і охорони громадського порядку.

З Дорожнім контролем також співпрацюємо. Вони нам постійно допомагають. Ми спілкуємося, ми знаходимо точки дотику. Якщо є критична інформація, ми обов'язково реагуємо. Я сам прошу, щоб нам показували факти хабарництва.

Коли я приступив до службових обов'язків, у Дорожньому контролі сказали, що привезуть мені 100 фактів хабарництва. На даний момент ще жодного факту не привезли.

Ми тісно співпрацюємо з різними організаціями, у тому числі із афганцями, з активістами Майдану.

РБК-Україна: Чи буде ДАІ наполягати на впровадженні системи автоматичної фотофіксації правил дорожнього руху ? Чи проходить система ще тестування, чи вже є конкретний результат?

Анатолій Сіренко: Я за те, щоб не було контакту «водій - інспектор». Не буде контакту - не буде корупції. Я за фотофіксацію і я хочу, щоб систему було впроваджено найближчим часом.

Для того, щоб фотофіксація почала працювати в Україні, нам потрібно перекрити 2 тис. напрямків. Мається на увазі не 2 тис. камер, а саме напрямків. За нашими підрахунками, для впровадження системи потрібно близько 1 млрд грн. Ці кошти можна буде повернути до держбюджету за два місяці. Ми вирахували, що сума надходжень до державного бюджету складе орієнтовно до 20 млрд грн щороку у вигляді штрафів.

На форумі з безпеки дорожнього руху ми обговоримо законопроект щодо впровадження системи. Внесемо певні правки і будемо подавати його знову. Впровадження системи - процес тривалий. Потрібно починати із пілотних проектів у великих містах.

РБК-Україна: Чи планується підвищення штрафів?

Анатолій Сіренко: Я - за фіксований розмір штрафів. Для чого нам виписувати комусь мінімальний штраф, комусь максимальний? Має бути фіксований розмір.

Також я виступаю за значне збільшення розміру штрафів за грубі порушення правил, наприклад, водіння в нетверезому стані або проїзд на заборонений сигнал світлофору. Також я виступаю за збільшення терміну позбавлення водійського посвідчення. А за систематичні порушення, потрібно притягувати навіть до кримінальної відповідальності.

Такі питання будуть виноситись на обговорення громадськості. Наразі ми займаємося цією справою і будемо вносити відповідні пропозиції.

РБК-Україна: В Києві прибрані всі запірні пристрої, які заважають проїзду та паркуванню (фішки, стовпчики, ланцюги, спеціальні таблички). Коли планується завершити таку роботу по всій Україні?

Анатолій Сіренко: Як я і обіцяв, в Києві ми це питання закрили. Зараз на проїжджих частинах столиці немає запірних пристроїв. Якщо десь хтось встановить такий пристрій і тим самим обмежить проїзд або паркування, потрібно телефонувати нам. Одразу направимо наряд і таких фішок не буде. До кінця тижня я прозвітую про зняття таких пристроїв по всій Україні.

РБК-Україна: Нещодавно в Києві на 11 ділянках доріг збільшений швидкісний режим до 80 км/год. Чи планується розширити цей список вулиць? І чи планується збільшити режим на ділянках в інших містах?

Анатолій Сіренко: Ми працюємо над цим питанням. Начальникам ДАІ областей дані відповідні доручення. В тих місцях, де ми не вбачаємо можливості збільшення рівня аварійності, де немає аварійно небезпечних ділянок, де не заперечує суспільство, ми плануємо збільшити швидкісні режими.

РБК-Україна: Як вирішуються питання безпеки рядового складу в поточних умовах? Чи планується закуповувати бронежилети, приділяти значно більше уваги фізичній підготовці рядового складу, проводити психологічне навчання для вдосконалення правильних навичок в нестандартних ситуаціях?

Анатолій Сіренко: Ми постійно займаємось питанням безпеки рядового складу. Коли ми направляли в східні регіони підрозділи, я особисто проводив із ними інструктаж. Ми отримали деяку амуніцію з МВС, дещо закупили за свої кошти. Наші співробітники зараз забезпечені всім необхідним для несення служби в умовах бойових дій. Каски у нас куленепробивні, бронежилети п'ятого класу. Всі працівники несуть службу з автоматичною зброєю. Весь особовий склад підготовлений морально і фізично.

Спілкувався Ілля Іванов