ua en ru

На що спроможний перетворювач іржі: для чого придумали препарат і що він може

На що спроможний перетворювач іржі: для чого придумали препарат і що він може Фото: корозія на авто, яка з’явилася з-під фарби, може означати, що метал проїдено наскрізь (unsplash.com)

Коли на ще бадьорому автомобілі з’являються сліди корозії, власник готовий робити будь-що, аби зупинити іржу і врятувати кузов. Тоді і спадає на думку почута десь назва - перетворювач іржі. А що насправді він може?

Про те, в яких випадках автомобілістові дійсно допомагає перетворювач іржі , читайте в матеріалі РБК-Україна.

Перетворювач іржі - призначення препарату

Відразу скажемо, що особливо великих надій на чарівну дію препаратів під загальною назвою “Перетворювач іржі” покладати не варто. Механічну обробку щіткою та "наждачкою" вони в половині випадків не замінюють.

Перед тим як наносити перетворювач на іржаву деталь, її слід ретельно очистити від товстого шару іржі. Адже модифікатори корозії діють на невелику глибину – порядку 70-150 мікрон.

Повторне нанесення часто не дає бажаного результату: перший шар утворює щільну плівку, яка не дозволяє свіжій порції препарату проникнути глибше й подіяти на залишки іржі. Тобто потрібно бути впевненим, що шар залишків іржі не перевищує ті самі 70-150 мікрон.

Якщо під модифікованим шаром на глибині залишиться жива іржа, вона лише "законсервуються", але не буде повністю нейтралізована – і колись все одно проїсть метал і вибереться назовні.

Як працює перетворювач іржі

Перетворювачі названі так невипадково - вони змінюють структуру іржі (оксидів заліза), утворюючи більш стійкі хімічні сполуки, які захищають поверхню від подальшої корозії.

Існує два головних типи таких засобів:

- Ортофосфорна кислота: перетворює іржу на фосфат заліза. Цей метод використовують вже давно.

- Танінові сполуки: сучасніша альтернатива, яка утворює таннат заліза - міцну, захисну плівку. До того ж, цей варіант є більш екологічним і зручним у застосуванні.

На упаковці тип рідини найчастіше не вказується, але для користувача принципової різниці тут немає. Набагато актуальніше для українських майстрів питання якості препаратів, які продаються у роздрібній мережі.

Велика частина з них, як відзначають експерти з кузовного ремонту, має слабку ефективність – певно, через низьку концентрацію діючих речовин. Тому для гарантії успіху доводиться звертатись до фірмових засобів від відомих брендів – хоча і більш дорогих.

На що спроможний перетворювач іржі: для чого придумали препарат і що він можеФото: поверхневу корозію перетворювач іржі здолає без проблем (unsplash.com)

Як правильно використовувати перетворювач іржі

Процес досить простий, головне - слідувати інструкціям, зазначеним на упаковці. Зазвичай алгоритм такий:

- Прибрати пухку іржу з металевої поверхні.

- Нанести засіб за допомогою розпилювача або пензля. Якщо обрано пензель, то треба добре втирати препарат у метал.

- Важливо витримати час, вказаний на етикетці - зазвичай це кілька годин, а то й доба.

- Якщо є вказівка в інструкції, залишки препарату треба змити водою.

- Дати поверхні повністю висохнути.

- Перевірити деталь, чи не залишились на металі цятки іржі.

- Якщо іржа залишилася, обробку треба повторити.

Висновок

Якщо ми говоримо про автомобіль, то після боротьби з корозією деталі кузова часто доводиться перефарбовувати. Це дуже дорога операція, тож важливо бути впевненим, що іржу знищено повністю і вона за кілька років не "підніме" фарбу знов.

Тому досвідчені майстри кузовного ремонту радять як найнадійніший спосіб підібрати якісний перетворювач такий: просто протестувати кілька різних варіантів.

Придбані на пробу перетворювачі слід нанести на зразок іржавого металу і після витримки почистити поверхню наждачкою. Там, де іржа зникла повністю - той засіб працює найкраще.